BIKEBOARD:

 

 Czy są wśród was tacy, którzy chcą korzystać z jednego urządzenia przez cały rok i to zarówno w górach na śniegu – zimą, oraz na szutrach - latem, na nizinach – śmigając po miejskich asfaltach i na wodnych akwenach – podpiętym do motorówki? Zapytacie pewnie, czy to możliwe. Owszem! Od czasu, gdy w Szwajcarii wynaleziony został całoroczny pojazd zwany Bikeboard, zabawa na jednym sprzęcie możliwa jest przez okrągły rok!


Idea Bikeboarda zrodziła się na bazie najprostszej z możliwych dyscyplin, czyli deskorolki. Szwajcascy fascynaci – konstruktorzy postanowili doczepić do deskorolki aluminiową ramę z możliwościa adaptowania powierzchni ślizgowej do warunków, w jakich chcemy jeździć.


I w ten prosty sposób powstały 3 odmiany Bikeboarda – wersja zimowa (SNOW), zbliżona konstrukcyjnie do snowscoota, ale dająca nieco odmienne wrażenia podczas jazdy; wersja letnia z niesamowitą amortyzacją sprawiającą wszystkim olbrzymią frajdę - przeznaczona do zjazdów po szutrach (OFFROAD) oraz po asfalcie (STREET) oraz wersja do ciągnięcia po wodzie za motorówką, czy jakimkolwiek innym urządzeniem z silnikiem (WATER).


Konstrukcyjnie Bikeboard składa się z jednakowej ramy wraz z kierownicą oraz podstawą drewnianą przypominająca o korzeniach, czyli deskorolce. Opcjonalnnie montuje się deski w przypadku wersji zimowej i wodnej oraz specjalną konstrukcję stalową z amortyzowanymi kołami i hamulcami tarczowymi dla obu letnich wersji.

 

Kategorie: